Skip to main content
    • Čeština
    • English
Vítání Nového Čínského Roku
komorní hudební festival

ROK TYGRA – AKTUALITY

Děkujeme všem divákům a návštěvníkům v Praze, Hradci Králové a České Krumlově – byli jste úžasné a početné publikum. Na fotografie Jana Lesáka z Paláce Akropolis a Filharmonie se můžete podívat zde. Z Českého Krumlova máme několik sad fotografií: zde od Jaroslava Tůmy, zde od Luboše Mrázka a zde od Zdeňka Klapky.


POZOR, začínáme již v pátek 5. února v pražském Paláci Akropolis. O den později se program přesune do Filharmonie Hradec Králové, 13. února pak do Městského divadla Český Krumlov. Ve všech městech je již od 16.30 do 18.30 hodin připraven pro příchozí dětský program, na který je vstup zdarma: pohádky a hry, ukázky z nových dětských knížek Daniely Fischerové a Pavlíny Brzákové, divadelní improvizace s mladými lektory divadla Alfred ve dvoře. Koncerty začínají v 19 hodinDěti do 10 let mají vstup zdarma. Všechny vstupenky budou zařazeny do „buvolí tomboly“ Jaroslava Duška. Výherci dostanou „tygří dárek“ ze ZOO Praha. Navíc sme připravili dárek pro všechny návštěvníky narozené ve znamení tygra– tj. v letech v letech 1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010)!


Feng-yün Song odpovídala na dotazy čtenářů Ceskenoviny.cz zde,Jaroslav Dušek pak na dotazy návštěvníků iDnes.cz zde – čtěte, dozvíte se o obou hlavních protagonistech více.

Přečtěte si rozhovor s Feng-yün Song – jak vznikl vůbec nápad na akci “Songfest.cz”, jaký bude rok tygra a podobně. Rozhovor najdete zde.


Zveme vás na posezení a diskusi s Feng-yűn Song

Víte, že Rok tygra přichází na svatého Valentýna? Víte, že tradiční čínský kalendář je luno-solárně jupiterský kalendář? Víte, že podle tradiční čínské kosmologie se lidský život točí v cyklech?po pěti, po šesti a po dvanácti a až šedesáti? Veškeré životní převraty a proměny se dějí v zákonitosti zachycené ve více než třítisící let staré Knize I-ťing? Také víte, že hudba je pouze součástí harmonie Universa?

Více se dozvíte: 28. ledna, ve čtvrtek, začátek: 19:30. Kde: Rybanaruby,Mánesova 87, Praha 2, www.rybanaruby.net


Máme pro vás přesný program večerů 5. února v pražském Paláci Akropolis6. února ve Filharmonii Hradec Králové a 13. února v Městském divadle Český Krumlov.


Přečtěte si první články o Songfestu.cz – Rok tygra 2010: iDnes.cz,Ceskenoviny.czHouser.czZena-in.cz a ABradio.cz.


Vítáme vás na stránkách Songfest.cz – Rok tygra 2010. Najdete zde veškeré informace o stylových večerech, na kterých čínská zpěvačka Feng-yün Song, herec a moderátor Jaroslav Dušek a řada dalších hudebníků a umělců oslaví 5. února v Praze (Palác Akropolis)6. února v Hradci Králové (Filharmonie) a 13. února v Českém Krumlově (Městské divadlo)příchod nového roku dle lunárního kalendáře.

Podrobný program se jmény hostů najdete zde, fotografie účinkujících zde, kde si koupit vstupenky zde a informace o festivalu i o tom, jaký bude rok tygra zde.