Skip to main content
    • Čeština
    • English
Vítání Nového Čínského Roku
komorní hudební festival

ROK ZAJÍCE – AKTUALITY

2. února 2011: Na několik fotografií Ivy Novákové ze Zlína se můžete podívat zdeReportáž Českého rozhlasu 3 – Vltava z Paláce Akropolis si můžete poslechnout zde.

1. února 2011: Jak Songfest.cz probíhal v Českém Krumlově, si můžete přečíst v článku v Českokrumlovském deníku zde.

29. ledna 2011: Podívejte se na fotografie Jakuba Lesáka z Paláce Akropolis zde.

28. ledna 2011První večer Songfest.cz – Rok zajíce 2011 v Paláci Akropolis proběhl skvěle, děkujeme všem divákům a návštěvníkům. Již29. ledna můžete zažít oslavy nového lunárního roku v Městském divadle Český Krumlov (přesný program najdete zde), 30. ledna pak ve Filharmonii v Hradci Králové (přesný program zde).

23. ledna 2011Již ve čtvrtek začínáme! Zveme vás na první večer letošního Songfestu do Paláce Akropolis. Od 16 hodin probíhá program pro děti a rodiče zdarma, od 19 hodin hlavní koncert. Přesný program v Paláci Akropolis najdete zde. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro a také na pokladně Paláce Akropolis i před zahájením.

13. ledna 2011: Přidali jsme na web další informace k Barevnému jarmarku i programu pro děti a jejich rodiče. Více najdete zde.

3. ledna 2011: Přečtěte si rozhovor se zpěvačkou a organizátorkou Feng-yün Song. O tom, jaký bude rok zajíce, zda fungují horoskopy, co znamená malba hlasem i co ráda poslouchá. Rozhovor najdete zde.

7. prosince 2010: Feng-yün Song vydala 6. prosince nové album nazvané „Malba hlasem – Nezpívám“. Obsahuje deset autorsky upravených původních písní, jejichž společným hudebním motivem je step – na Sibiři, v Ujgursku, v západní Číně, Tibetu a Mongolsku. „Skladby pocházejí především z několika mých cest do těchto oblastí,“ říká Feng-yün Song. „Album je natočeno nejen pro milovníky world music, ale také pro lidi, kteří muziku příliš neposlouchají. Je určeno pro všechny životní okamžiky. Je to deska plná fantazie, hrátek, emocí a dobré nálady,“ doplňuje. Exotické písně při nahrávání jemně podbarvil bubny a perkusemi Jaroslav Kořán. Album pokřtí zpěvačka právě 27. ledna 2011 v pražském Paláci Akropolis.

O albu již napsali například na webu České televize CT24.cz zde.