Skip to main content
    • Čeština
    • English
Vítání Nového Čínského Roku
komorní hudební festival

Songfest.cz – česká kulturní značka

Hudební slavnost začala novoročním koncertem zpěvačky Feng-yűn Song v produkci divadla Archa. V letech 2002 až 2007 probíhala v Praze, od roku 2008 se rozšířila do celé republiky do deseti českých a moravských měst.

Pořadatelem hudebního festivalu Songfest.cz je nezisková organizace Feng-yűn Song z.s., založená v roce 2007. Koncepčně se zaměřuje na podporu harmonického soužití a mezilidského porozumění západních a východních kultur. Iniciátorkou a protagonistkou festivalu je zpěvačka, hlasová pedagožka a hudební producentka Feng-yűn Song. O společenskou osvětu usiluje širokou škálou hudebních, pedagogických a kulturních aktivit: od transkulturního dialogu až po téma kvality života. Její motto je: Hudba vibruje tělem a čistí duši, je bez hranic a dává duchu lehkost.

Hudební festival Songfest.cz věnuje velkou pozornost společenským skupinám, které jsou symbolem minulosti a budoucnosti naší civilizace, tj. seniorům a dětem. Děti a naše rodiny jsou aktuální téma všech národů. Podtitul festivalu proto zní: Pozitivní energie vytváří harmonické zázemí jak pro porozumění mezi národy, tak pro naše rodiny.

Stejný běh času a jeho vnímání na Východě a na Západěsongfest-logo

Lidé na celém světě od nepaměti pozorovali pohyb Slunce a Měsíce. Vytvářejí kalendáře, kterými si pak řídí svůj praktický život. Vedle solárního kalendáře se na Východě ( v Číně, Japonsku, Koreji, Mongolsku, Vietnamu… ) běžně užívá také lunosolární jupiterský kalendář. Tradiční oslava příchodu nového roku je ve východních zemích rituální událostí. Člověk jako pozemšťan skrz oslavný rituál navazuje kontakt se stvořitelem. Prokáže pokoru a zároveň dostane požehnání. Cílem rituálu je nabrat pozitivní energii a posílit se jí pro nastávající čas.